- ارتباط را با لبخند آغاز کنیم .دست دادن خوب بدون ژست گرفتن میسر نیست . این یک نقطه اتصال در ارتباط میان فردی است و یک توافقی است بین طرفین که مایلند خشنودی خود شان را به همدیگر انتقال دهند.بهترین راه برای انجام آن کمک گرفتن از چهره و چشمانمان است.

2-دستمان را بازنگهداریم و مطمئن باشیم که دست دادنمان آغاز گر یک ارتباط قوی خواهد بود نه دست دادن با کف دست یا انگشتان یا دست دادن با دستمالی که در دست داریم .

3-دست دادن خوب باید محکم اما نه با فشار و زور زیاد باشد.چرا که دست دادن آغازیک مسابقه کشتی نیست و نباید هم آنقدر شل باشد که دست دادن مانند لمس کردن یک ماهی مرده باشد.آیا شما خودتان مایلید با کسی که دست اش همانند ماهی مرده است دست بدهید؟ بی تردید نه همیشه دستانتان محکم و استوار باشد وآن رابا فشار دستان طرف مقابلتنانا تنظیم کنید.

4-دست دادن خوب ،توام با حرکت ملایم بالا و پائین دست است نه پس وپیش دادن آن . مگر اینکه بخواهید مثلا درختی را با هم اره کنیم. حرکت ملایم دستانتان را هم باید تنظیم کنیم به گونه ای که برای طرف ارتباط راحت باشد.

5-برخی دوست دارند دست دادنشان طولانی و برخی هم مایلند خیلی کوتاه باشد.باید با توجه به خواست طرف ارتباط این مدت تنظیم شود

6-به دست چپمان نیز فکر کنیم . اگر چه ممکن است در برخی از فرهنگها مرسوم نباشد ، اما استفاده از دست چپ گرمی خاصی به ارتباط می دهد و آنرا صمیمانه تر می کند .اگر بخواهیم احساس صمیمانه تری را به دیگری انتقال دهیم ، دست چپمان را هم بکار بگیریم و بازوی دست طرف مقابل را بگیریم

7-اگر نگاه مستقیم و لبخند ملایم نتواند ارتباط را از طریق دست دادن بر قرار سازد ، حتما شما این ارتباط را از دست خواهید داد.

بعد از خواندن این مطلب و فکر کردن در مورد آن باید این واقعیت را بپذیریم که یکی از عوامل کلیدی دست دادن نیت در عمل است.همانند همه چیزهائی که در زندگی برای آن اراده می کنیم باید روی بر قراری ارتباط نیز تمرکز کنیم و قطعا بطور طبیعی خواهیم توانست تا این 7مورد را بکار ببندیم.
شما طبیعی ترین بخش فرایند ارتباط را به دست دادن با دیگری اختصاص می دهید و باید نگاهتان مستقیما به چشمان طرف ارتباط بوده و با لبخند رابطه را بر قرار سازید.و رابطه دستتان
را نیز تنظیم نموده ، روی طرف مقابلتان متمرکز شوید.

واقعیت این است که دارا بودن مهارت در دست دادن ، در تمامی فرهنگها یکی از مهارتهای ضروری برای زندگی است . چرا که برای ما اولین تاثیرگذاری را در ساختن یک رابطه مداوم فراهم می کند .
....................

/ 2 نظر / 4 بازدید
امید

سلام.من یک نویسنده هستم.باید اعتراف کنم مطالب شما بسیار برای بنده مثمرثمرواقع شد.من از همه مطالب شما کپی گرفتم.صرفا جهت مطالعه نه سرقت ادبی وکتابی.مطالب شما کمکم می کنه تا فضای تشریح داستان وشخصیت هایم را واقعی خلق کنم. اجرتون با خدا. ازشما بی نهایت سپاسگذارم.[قلب] امیدوارم همه ی روزهای عمرتان را زندگی کنید

جاوید

واقعا از همه مطالبت لذت برم . من خیلی تو اینترنت دنبال این مطالب بودم که به وبلاگ تو اومدم . فوق العاده بدرد بخوره .