وضعیت بدن شما باید به نحوی باشد که نشان دهد شما پذیرای طرف مقابل هستید و به عبارتی از او دعوت می‌کنید با شما ارتباط برقرار کند. هیچ‌وقت دست‌هایتان را در هم قفل نکنید. به حالت دست به سینه قرار نگیرید و یا کیف دستی‌تان را جلوی بدنتان قرار ندهید چون این کارها نشان می‌دهد دارید خودتان را پنهان می‌کنید. اگر حس می‌کنید عصبی هستید به زبان بدن خودتان توجه کنید. اگر می‌بینید دارید دست‌هایتان را به هم می‌مالید یا حالت بی‌قراری دارید یعنی اصلا راحت نیستند و ناراحتی از سر و رویتان می‌بارد. طوری بایستید یا بنشینید که تمام وزن بدنتان به‌طور متعادل از سر تا پایتان توزیع شود. اگر می‌ایستید کاملا کشیده و راست بایستید. این حالت بدنی به طرف مقابل این پیام را منتقل می‌کند که اعتماد به نفس دارید و آرام هستید. بعد از چشم‌ها، بزرگ‌ترین و موثرترین موضوع تاثیرگذار، لبخند شماست. لبخند به طرف مقابل می‌فهماند که خوش‌اخلاق و آرام هستید. وقتی طرف مقابل صحبت می‌کند با تکان دادن سر باعث می‌شوید مکالمه همچنان جریان پیدا کند.

ارتباط از نوع نزدیک

دست دادن به فرهنگ و باورهای مذهبی دو طرف بستگی دارد. اگر امکان دست دادن یا روبوسی با فرد مورد نظر وجود دارد، تنها وقتی باید این‌کار را انجام دهید که مطمئن باشید او از این تماس راضی است. معمولا دست دادن به زمان احتیاج دارد. به هرحال در شروع بهتر است دست دادن رسمی باشد. ولی بعد می‌توانید دست دوست‌تان را به گرمی در دست‌تان بفشارید.

رسیدن به نقاط مشترک

اگر با طرف مقابل در مورد مسائلی که مورد علاقه هر دوشماست صحبت کرده و از این علایق مشترک تعریف و تمجید کنید برای شروع مکالمه راه خوبی را انتخاب کرد‌ه‌اید. این کار احساسات شما را در مورد موضوعاتی که برای هر دوی شما جذاب محسوب می‌شود، منتقل می‌کند. برای شروع مکالمه با طرف مقابل از موضوعات ساده مثل لباس پوشیدن، مدل موی‌سر، موضوع امتحان و یا آب ‌و هوا شروع کنید. در تعریف و تحسین حرف‌های طرف مقابل زیاده‌روی نکرده و اعتدال را رعایت کنید. اگر این تعریف‌ها دروغ باشد عدم صداقت شما را می‌رساند. در پایان فراموش نکنید اگر می‌خواهید ارتباطی قوی و موثر با یک نفر برقرار کنید باید با توجه به شرایط، عرف جامعه و دلیل این ارتباط، بر او تاثیری عمیق بگذارید و به عبارتی ذهن و فکر او را کاملا تکان دهید.

/ 1 نظر / 4 بازدید

salam man adame shulugho por saro sedayiam beyne dustam ama be mahze didane ye gharibe unghaaad saket misham ke un fekr mikone man adame gushe giro mazlumiam...va man az neshun dadane khodam tu barkhorde aval ba in kheslat bizaram chikar konam ke betunam ba adama rahato garmo samimi ertebat bargharar konam?lotfan hatman javab bedid