محققان به تازگی دریافته‌اند که مغز انسان می‌تواند احساس ترس در چهره را سریعتر از هر احساس دیگری که در چهره نمایان می‌شود، شناسایی کند.
، این محققان معتقدند که احساسات ترس مستقیم به سراغ یک مرکز هشدار دهنده در مغز موسوم به آمیگدال می‌رود که انسانها را از تهدیدهای احتمالی آگاه می‌کند .

دیوید زالر، استادیار روانشناسی در دانشگاه واندربیلت در آمریکا، گفت: ما تصور می‌کنیم که آنچه درباره ترس اتفاق می‌افتد این است که ترس یک نشانه تهدید کننده بسیار مهم برای ما است، ترس به شما می‌گوید که یک مشکلی وجود دارد و شما باید به آن توجه کنید.


وی اضافه کرد: ما معتقدیم که مغز با مکانیسم‌های بسیار تکامل یافته و پیچیده می‌تواند با توجه به موقعیت خطر، احساس ترس در چهره را حتی قبل از این که خودمان از آن آگاه شویم، بروز دهد.


در این شرایط، چشم‌ها نقش بسیار مهمی در نشان دادن حالت ترس در چهره ایفاء می‌کنند.


به گفته این محققان میزان سفیدی چشم در چهره وحشت زده با یک چهره عادی فرق می‌کند.


از سوی دیگر نتایج این تحقیق همچنین نشان داد که مغز انسان نسبت به هر احساسی در چهره حتی احساس عادی در چهره، کندترین درک را از احساس شادی در چهره افراد دارد به این معنی که از احساس شادی در چهره را دیرتر از هر احساسات دیگری آگاه می‌شود.

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
آرش زرین

سلام. خیلی جالب بود. ممنون.

هاجر یادگاری

سلام و روزتون به شادی.. با موضوع " یک پیشنهاد" ویژه ی دوستانی که از پایان نامشون دفاع کردند به روزم. خوشحال می شم سری بزنید. در صورت تمایل به تبادل لینک لطفا اعلام فرمایید. دلگرم باشید و دلارام.